הרחקת יונים

הרחקת יונים התחילה כבר בימי התנ"ך. בימי המבול, כאשר רצה נח לבדוק אם המים כבר התייבשו, הוא שילח את היונה מהתיבה וקיווה שהיא תראה לו את התשובה. בימינו אנו מערכת היחסים שלנו עם היונים השתנתה מהותית, ואנו לא משתמשים בהן לבירור המצב בחוץ ולשליחת הודעות. לאחר שינוי המצב, השתנה גם הרצון שלנו בקרבת היונים, ואף אחד לא מעוניין כבר ביונים קרובות אליו. הפתרון המושלם לסילוק היונים הוא הרחקת יונים מקצועית.

הרחקת יונים בקריות- מהרעיון ועד לביצוע

הרעיון
הרחקת יונים בעת המודרנית נצרכת ונדרשת בכל בית היגייני. היונים מעבירות כיני יונים, שלשולים, שפעת העופות ועוד סוגי מחלות שונים. כאשר רואים את תחילת הבנייה של קן היונים, רצוי לבצע הרחקת יונים מיידית כדי למנוע הדבקות ומרעין בישין.

ההזמנה
רוב האנשים מעוניינים לבצע הרחקת יונים ביתית, ומסלקים את הענפים שמביאה היונה לבניית הקן. הבעיה היא שלרוב זה לא מספיק. יונים שמוצאות מקום שנראה להן נוח לבניית קן, לא יוותרו עליו בקלות. לאחר מספר ניסיונות ביתיים כדאי לפנות להדברה שתבצע עבור המזמין הרחקת יונים מקצועית.

הביצוע
הדרכים להרחקת יונים הן רבות ומגוונות, אך נתייחס רק למרכזיות שבהן:

רשת יונים
הרחקת יונים באמצעות רשת היא פתרון מוכר. מכסים את החלונות ומקומות התלייה של הכביסה ברשת המונעת מהיונים לקנן ולהתקרב למקום, ומרחיקה אותם לחפש מקום אחר. רשת היונים יעילה מאוד, אך נותנת הרגשה של כלא ליושבי הבית, מאחר והם מכוסים מכל כיוון.

דוקרנים
פתרון נוסף ונוח יותר הוא הנחת דוקרנים על מקומות הקינון של היונים. הדוקרנים לא מאפשרים ליונים לנחות ולשהות במקום ומכריחים אותן לחפש מקומות קינון אחרים. הדוקרנים נוחים יותר מהרשת, אך הם חדים ובני אדם צריכים להיזהר מהם.

דחליל בצורת עורב
הדחליל מעוצב בצורת עורב הנחשב לאויבן של היונים. יונים שרואות את העורב לא ינחתו לידו, מה שיגרום לבריחתן והרחקתן ללא צורך בהתקנת אמצעים שונים כגון: הרשת והדוקרנים. העורב נחשב לאמצעי יעיל במיוחד מאחר והיונים נרתעות ממנו באופן טבעי. הדחליל מותקן על משטחי הקינון של היונים ומרחיק אותן משם.