ריסוס

 

תנו למקצוענים לעשות את העבודה

ריסוס הוא האמצעי הפופולארי ביותר נגד מזיקים בשדה וגם בבית. בכל ריסוס יש סכנות רבות, ועל כן חשוב לבחור חברת ריסוס אמינה ומקצועית. בשנים האחרונות גובר הביקוש בכל העולם, וגם בישראל, להדברה ירוקה. הדברה ירוקה היא ריסוס ללא חומרים רעילים, הדברה שאינה מסוכנת לסביבה ולבני האדם.

ריסוס –  על הסכנות ועל הפתרונות

הבעיה המרכזית של כל ריסוס היא נדידת החומרים. הרוח נושאת עמה את חומרי הריסוס הרעילים אל שדות אחרים, אל מקומות ישוב רבים, אל מקורות המים ומזהמת אותם. נדידת החומרים עלולה לפגוע בבני אדם רבים גם אם הם גרים רחוק מאזור הריסוס ולפגוע באיכות הסביבה.

לעתים ריסוס מתבצע באמצעות חומרים רעילים. מחקרים רפואיים הוכיחו כי קיים קשר בין מחלות שונות כמו סרטן ופרקינסון לבין חומרי הריסוס.

ריסוס לבית עלול לפגוע בילדים קטנים, בקשישים, בנשים בהיריון ובחיית המחמד בבית. כאשר אתם מזמינים ריסוס לבית, חשוב מאוד לבדוק מהם החומרים שאתם משתמש במדביר ולהקפיד כי אלו יהיו חומרים ידידותיים לסביבה המאושרים על ידי משרד הבריאות.

מדביר בלתי מקצועי עלול לגרום נזק גדול יותר מאשר הנזק שגורם המזיק שהתנחל בביתכם. הדברה היא עבודה של מקצוענים. אל תחסכו ואל תוותרו, הזמינו את הטובים ביותר. רק מדביר מקצועי הפועל ברישיון ידע לבצע ריסוס ללא סכנות.

הפתרון לכל הבעיות האלו הוא ריסוס אורגני והדברה ירוקה. הדברה ירוקה פועלת על העיקרון של שימוש מופחת בחומרי הדברה רעילים ושימוש בחומרים מתפרקים. חומרים מתפרקים הם רעלים שהשפעתם פגה כעבור פרק זמן קצר. הם מדבירים את המזיקים בשדה או בבית ומתפרקים לאחר מכן. עד שהם מגיעים אל נקודות השיווק הם כבר לא מסוכנים.

לכל ריסוס יש גם יתרונות רבים. הודות לריסוס אפקטיבי מצליחים החקלאים להתגבר על בעיית המזיקים, להציל את היבול, לספק כמויות גדולות של ירקות ופירות לשוק ולהוזיל את המחירים.

ריסוס – איך נבחר את החברה הטובה ביותר?

 השוק מוצף בחברות רבות העוסקות בתחום הריסוס. השפע וההיצע הגדול מבלבלים כל אחד, הנה כמה פרמטרים חשובים שבעזרתם תוכלו לבחור את הטובים ביותר.

חשוב לבדוק האם חברת ההדברה פועלת ברישיון. כל מדביר חייב להיות בעל רישיון ממשרד הבריאות ומהמשרד לאיכות הסביבה. הרישיון מעיד כי המדביר משתמש בחומרי הדברה מאושרים, כי עבר הכשרה מקיפה בתחום ההדברה והוא משתתף בהשתלמויות הרבות שעורך משרד הבריאות, מתעדכן כל הזמן ונחשף לשיטות ולחומרים חדשים, פחות מסוכנים.

  לפי סוג החרקים – משרד הבריאות מעניק רישיון למדבירים בתחומים שונים. יש היתר לקטילת חרקים, היתר לקטילת מכרסמים, היתר איוד מוגבל והיתר איוד בלתי מוגבל. כאשר אתם מזמינים מדביר, יש לברר האם הוא בעל רישיון בתחום ההדברה שבה אתם מעוניינים, האם הוא מומחה ובעל ניסיון בהדברת סוג המזיק שהתנחל בביתכם.

לפי המחיר – לפני שאתם מזמינים מדביר מקצועי, רצוי לבצע סקר שווקים ולהשוות מחירים. תופתעו מהבדלי המחירים. עם זאת חשוב להדגיש כי לא תמיד כדאי לבחור את המדביר הזול ביותר. לפעמים מחיר זול מעיד על שימוש בחומרי הדברה זולים ועל  חוסר ניסיון.

 לפי הוותק – חברות הדברה קמות ונופלות. הוותק הוא אחד הפרמטרים המעיד על מקצועיות, מיומנות ורצינות. שוק ההדברה הוא שוק רב תחרות, רק חברה ששורדת בו זמן רב, היא חברה מקצועית ומומלצת.

 לפי המלצות – כל אחד מאתנו מכיר חברים או ידידים שביצעו ריסוס והיו מרוצים, הם ישמחו להמליץ לנו על מדביר מקצועי. גם באתרי האינטרנט ובפורומים העוסקים בתחום של ריסוס תוכלו לדלות מידע והמלצות אובייקטיביות ועדכניות על אודות מדבירים מומלצים.

לפי חומרי ההדברה – לפני שאתם מזמינים ריסוס לבית או לשדה, חשוב לברר באילו חומרים משתמש המדביר. האם הם חומרי הדברה רעילים או חומרי הדברה ירוקה, חומרים ידידותיים ובלתי מזיקים. כאשר אין ברירה ואתם חייבים לרסס בחומרים רעילים חשוב לבדוק האם החומרים מאושרים על ידי משרד הבריאות.

אחריות – יש לברר האם חברת ההדברה נותנת אחריות על הריסוס. בדרך כלל מקובל לתת אחריות לשנה או לשנה וחצי. אם בתקופה זו יחזרו המזיקים, חברת הדברה אמינה ומקצועית תבצע ריסוס חוזר ללא תשלום.