מכרסמים

הסיוט של כל אחד ואחד מאיתנו זה לראות עכבר או חולדה או כל מכרסם אחר קופץ עליו בזמן השינה, נכנס לו לתוך האמבטיה כשהוא מתקלח או קופץ לצלחת שלו בזמן הארוחה. ממש הסיוט בהתגלמותו. על מנת למנוע תרחיש מגעיל מסוג זה חובה לעשות הדברה מכרסמים ויפה שעה אחת קודם.

מכרסמים מביאים איתם מחלות רבות וחיידקים המהווים סכנה לבני הבית. כמו כן, העכברים ושאר המכרסמים עלולים לגרום לנזקים רבים לרכוש וליבול החקלאי. הם אוכלי את כל התבואה, מכרסמים אותה ופוגעים בה מהשורש. הם יכולים גם לכרסם צינורות ושאר חלקי פלסטיק ולגרום לנזקים ברכוש של מאות אלפי שקלים.

הדברה מכרסמים – איך עושים את זה? על השיטות הנפוצות

ישנם מספר שיטות לנושא של הדברה  מכרסמים . ניתן להרחיק אותם וניתן להדביר אותם הכול בהתאם לכמות שלהם ולכוח הסבל של בעלי הבית.

• הדברה ביולוגית: הדברה מכרסמים ניתן לעשות על ידי בעלי חיים. למכרסמים אויבים רבים בקרב בעלי החיים כגון: חתולים, עופות דורסים ואפילו סוגי נחשים מסוימים ניזונים מעכברים וחולדות. בדרך כלל הדברה זו נעשית בשטחים חקלאיים אשר בהם אי אפשר להדביר על ידי ריסוס. לשטחים אלו מביאים עופות דורסים כגון: תנשמת ובז והרבה חתולים מכל הסוגים.

• מלכודות עכברים: עכברים ניתן ללכוד על ידי מלכודות עם פיתיון רעיל. בשוק יש מאות סוגים של מלכודות. רבים מבני האדם לא מוכנים להרוג את המכרסמים בשיטת המלכודות. הדברה מכרסמים בשיטה זו אכזרית במיוחד כיוון שהיא כולאת את העכברים במלכודת זמן רב לפני שהם מתים. הגסיסה שלהם במלכודת היא איטית והם דועכים לאיטם מומלץ להזמין לוכד עכברים מקצועי.

• רעל עכברים: הדברה מכרסמים ניתן לעשות על ידי פיזור רעל בבתים, בחצרות ובמקומות הנגועים בעכברים. שיטה זו לא מועדפת. הרעל יכול לפגוע גם בסביבה: בצמחים, ביונקים ואפילו בבני האדם.

• הדברה כימית: הדברה מכרסמים ניתן לעשות על ידי ריסוס חומרים כימיים שונים הגורמים למכרסמים למות במהירות. חשוב מאוד לסלק את נבלות החולדה או העכבר לאחר ריסוס החומר הכימי על מנת למנוע ריחות לא נעימים בעתיד.